0533 302 45 11

Rutin VW Servisinin Önemi

Rutin VW Servisinin Önemi

Bir aracın bakımı, vücudunuzu iyi durumda tutmaya çok benzer.

Uzun ve dolu bir yaşam sürmenin anahtarlarından biri de doğru egzersiz ve doğru beslenmedir, değil mi?

Volkswagen’inizin de sağlıklı bir yaşam tarzına ihtiyacı var! 

Arabanızın kendi kendine düzgün çalışması gereken birçok farklı parçası vardır ve bunların da sistemlerde birlikte çalışması gerekir. Her sistem birden fazla bileşen ve sıvıdan oluşur.

Sorun şu ki, tüm parçalar ve sıvılar sonunda başarısız olur ve bozulur. Bu nedenle, VW’nizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için bu bireysel sistemlerin, parçaların ve sıvıların sağlığını izlemek ve düzenli olarak korumak çok önemlidir.

Çok sayıda parçayı koruyarak ve sıvıları önerilen kilometre aralıklarında değiştirerek (yıkama olarak da bilinir) aracınızın sağlığını en üst düzeye çıkarır ve pahalı veya plansız onarım ihtiyacını en aza indirirsiniz.

Volkswagen Servisi olarak önerdiğimiz önleyici bakım, planlı servis ve araç onarımı arasındaki fark nedir?

Esasen, şu şekilde aralarında ayrılırlar:

Önleyici bakım, herhangi bir otomotiv veya mekanik sistemin olası arızalarının farkında olmak ve bu sistemlerin korunmasına yönelik dikkatli bir şekilde proaktif olmaktır.

Planlı servis, üreticiler tarafından oluşturulan ve önceden belirlenmiş bir kilometre aralığına dayalı olarak bir servisin yapılmasını beklemeleri gerektiğinde araç sahibine önerilen bir programdır. Bunlara bujiler, triger kayışları ve filtreler gibi şeyler dahildir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir